Zimowe Buty po Sezonie - Jak i gdzie je prawidłowo przechowywać?

15 mar, 2024

Po zakończeniu sezonu warto zadbać o odpowiednie przechowywanie butów, aby w kolejnym sezonie mogły znów stanowić nasz stylowy dodatek. Wybór odpowiedniego miejsca do przechowywania oraz właściwej metody mogą znacząco wpłynąć na kondycję butów z włoskiej skóry naturalnej.

Kroki 1, 2, 3 i 4

Zanim odstawimy buty do przechowywania, warto je dokładnie wyczyścić i wypielęgnować. Usuńmy wszelkie zabrudzenia i kurz, a następnie nałóżmy specjalny krem lub pastę. 

Kolejnymi krokami są zabezpieczenie kształtu i odpowiednie spakowanie butów, tak aby buty zachowały swój piękny kształt i wygląd.

Najprostszym z nich jest włożenie butów do kartonowych pudełek, w których zostały zakupione. Można dowolnie podpisać, co ułatwia znalezienie konkretnej pary.  Nie jest to jednak jedyny dobry sposób na spakowanie butów - więcej pomysłów i wskazówek znajdziesz w naszym wcześniejszym wpisie.

Zobacz jak odpowiednio przygotować buty do letniego odpoczynku
 

 

Krok 5: Odpowiednie przechowywanie

Miejsca do przechowywania butów nie powinno być przypadkowe. Warto, by było ono suche, czyste i utrzymywało stałą temperaturę. Unikajmy miejsc o wysokiej wilgotności, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na skórę butów.

Najpopularniejszym sposobem na przechowywanie butów jest ułożenie ich w szafie, szufladach komody lub na półkach. To bardzo praktyczne rozwiązanie, o zapewniają one odpowiednią cyrkulację powietrza.

Jeśli masz taką możliwość, możesz wyposażyć takie meble w dodatkowe udogodnienia, takie jak przegródki, podświetlenia, czy wysuwane, ażurowe półki.

Marzeniem wielu kobiet jest specjalna gablota, w której ustawione będą nasze buty. To doskonały sposób na wyeksponowanie naszych butów, jednak wymaga on sporo miejsca i nierzadko też więcej kosztuje.

Warto pamiętać, że na rynku mamy dostępnych wiele rozwiązań przeznaczonych konkretnie do magazynowania butów, np. szafek z uchylnymi drzwiczkami,  regałów, czy stojaków. Warto się rozglądać za rozwiązaniem, które spełni Twoje oczekiwania!

 

 

Przechowywanie w Ograniczonej Przestrzeni

Dla tych, którzy nie mają zbyt wiele miejsca na przechowywanie, przydatne mogą okazać się organizery, pudełka i pojemniki, które maksymalnie wykorzystują przestrzeń w Twoim domu.

Pojemniki możesz położyć na dnie szafy, wysoko na górnych półkach, albo pod łóżkiem. To praktyczne rozwiązanie, jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń oraz ochronić swoje obuwie przed kurzem i światłem.

Dobrym rozwiązaniem są też wieszane organizery, które pomogą Ci wykorzystać przestrzeń nie tylko w twojej szafie. Możesz również rozważyć przechowywanie w otwieranym pufie, jeśli tylko umożliwiają one wentylację powietrza.

Przemyślana zabudowa przedpokoju umożliwia przechowywanie sporej ilości par, również tych których teraz nie nosimy. Może być to zarówno funkcjonalna szafa przy wejściu, jaki specjalnie zaprojektowane schowki pod schodami.

 

 

Nie tylko w domu

Jeśli nie masz dużo miejsca w domu, warto rozważyć alternatywne miejsca na przechowywanie swoich par po sezonie. Bardzo praktyczne mogą być piwnica, strych czy garaż, o ile są suche i w miarę ciepłe. Wystrzegaj się “mokrych” miejsc, gdzie wilgoć może przeciągnąć buty i poważnie im zaszkodzić. 

Wybierając tego typu miejsca, warto upewnić się, że buty są odpowiednio spakowane, by uniknąć do nich dostępu kurzu, światła, albo nawet insektów i gryzoni.

 

 

Krok 6: Zakończenie garażowania

Dbanie o buty po sezonie to tylko wyczyszczenie i odstawienie ich w odpowiednie miejsce. To też odpowiednie przygotowanie ich do nowego, nadchodzącego sezonu. Zanim założymy je po raz kolejny, warto wykonać ich podstawową pielęgnację.

Nałożenie warstwy kremu lub pasty woskowej przywróci im świeżość i dawny blask, a także zabezpieczy skórę przed różnymi warunkami atmosferycznymi, które je czekają.

  

  Blog%20-%20zdj%C4%99cie%20(poziom).png

  

Podsumowanie

Odpowiednie przechowywanie butów po sezonie to jeden z kluczowych elementów dbania o ich trwałość i piękny wygląd.
Gdziekolwiek je będziemy magazynować, warto zadbać o odpowiednią ochronę przed wilgocią, światłem i zmianami temperatury.

Dzięki tym kilku prostym krokom będziemy mogli cieszyć się butami z włoskiej skóry naturalnej przez wiele sezonów, zachowując ich doskonałą kondycję i stylowy wygląd.

Komentarze

Zostaw komentarz