Slow Fashion - świadoma i zrównoważona moda

08 sty, 2024

W czasach konsumpcjonizmu, gdy rynek tekstylny pęka w szwach od ilości słabej jakości produktów, warto zastanowić się nad swoimi wyborami zakupowymi. W tym artykule dowiesz się jak moda może łączyć się z etyką i troską o środowisko. 
Kupując tanie, niskiej jakości buty, musimy liczyć się z ich szybkim zużyciem i koniecznością kupowania nowych par co sezon. Wtedy nie tylko generujemy odpady, ale również negatywnie wpływamy na środowisko poprzez transport towarów z odległych miejsc produkcji, pozostawiając ogromny ślad węglowy. Jak można temu zapobiec?


Postaw na Slow Fashion!

Slow Fashion to ruch, który kładzie nacisk na jakość, trwałość i świadomość procesu produkcji odzieży. To odejście od szybkich trendów na rzecz zrównoważonego rozwoju i etycznego podejścia.Dlaczego warto?

 • Troska o środowisko
  Decydując się na Slow Fashion, dbasz o przyrodę. Minimalizujesz negatywny wpływ na środowisko, generując mniej odpadów i zużywając mniejsze ilości zasobów. To aktywny udział w ochronie naszej planety.

 • Etyka produkcji
  Slow Fashion odnosi się też do samego procesu produkcji odzieży. Wybierając produkty etycznych marek, wspierasz praktyki promujące godne warunki pracy oraz uczciwe wynagrodzenia. Dodatkowo, wybierając polskie marki, nie tylko podkreślamy lokalny patriotyzm, ale także przyczyniamy się do rozwoju gospodarczego naszego kraju.

 • Oszczędność czasu i pieniędzy
  Inwestowanie w jakość to jednocześnie oszczędność Twoich zasobów. Wyższa jakość produktów zapewnia nie tylko komfort, ale też trwałość na wiele sezonów. Warto poszukać marek oferujących najwyższą jakość i zdecydować się na ich produkty, nawet mimo wyższej ceny. W przyszłości ta inwestycja zwróci się w postaci trwałych i wytrzymałych ubrań. Dzięki temu eliminujesz potrzebę częstych zakupów, zyskując czas i pieniądze.
Jak to zrobić?

 • Postaw na jakość
  Inwestuj w produkty, które posłużą Ci na wiele lat. Unikaj kiepskich materiałów i lichego wykonania. Choć znalezienie wysokiej jakości produktów wśród byle jakich może być trudne, a początkowe koszty wydawać się wyższe, to wciąż warto!

 • Wybierz etyczne, polskie marki
  Istnieje mnóstwo marek, które dokładają wszelkich starań, aby pracownicy otrzymywali uczciwe wynagrodzenie, a warunki pracy były zgodne z normami. Warto się przyjrzeć co i od kogo kupujemy. Sklep Saway to polska marka, a nasze buty są wykonywane z dbałością o każdy detal przez polskich producentów.

 • Jeżeli nie musisz, nie kupuj
  Przejrzyj swoją szafę i wykorzystaj to, co już masz. Możesz odkryć nowe możliwości stylizacji z istniejących elementów garderoby. Decyduj się na zakupy tylko wtedy, gdy naprawdę czujesz potrzebę uzupełnienia swojej garderoby.

 • Dbaj o to, co już masz
  Prawidłowa pielęgnacja ubrań i butów potrafi nawet kilkukrotnie przedłużyć jego życie. Ubrania pierz i susz odpowiednio z tym, co jest napisane na metce. Buty regularnie czyść, impregnuj, poleruj, natłuszczaj - w zależności od materiału. Odpowiednia pielęgnacja przedłuża ich żywotność.
  Warto sięgnąć po rady dotyczące odpowiedniej pielęgnacji butów z naturalnej skóry, które znajdziesz tu.

 • Stwórz szafę kapsułową
  Szafa kapsułowa to kolekcja klasycznych fasonów (tzw. styl basic) i sezonowych dodatków, które pozwalają łatwo komponować stylizacje bez względu na trendy i porę roku. Uniwersalne modele to świetny sposób na minimalną ilość i maksymalną wszechstronność w Twojej szafie.
  W ofercie Saway znajduje się mnóstwo klasycznych, ponadczasowych modeli!

W naszym sklepie Saway oferujemy wyłącznie buty najwyższej jakości, które idealnie wpisujące się w nurty Slow Fashion. Stawiamy na trwałość oraz etyczne praktyki produkcji.

Zapraszamy do odkrywania naszych produktów, które są nie tylko modnym dodatkiem do Twoich stylizacji, ale też świadomym wyborem dla środowiska i Twojej wygody.
Postawmy wspólnie na jakość, etykę i zrównoważony rozwój. Razem możemy uczynić modę bardziej zrównoważoną i etyczną!

ODKRYH WIĘCEJ NASZe modele z włoskiej skóryy naturalnej  

 

Komentarze

Zostaw komentarz