Czas na botki ażurowe!

17 mar, 2020

Ażurowe botki to nieodłączny element mody. Skóra ażurowa pozwala butom się wyróżnić dzięki nieograniczonym możliwościom rozmaitych wzorów. Jest to też idealny sposób na noszenie ukochanych botków przez cały rok. Ich ocieplane wersje doskonale sprawdzają się podczas chłodnych dni, z kolei ażurowe lżejsze modele są idealnym wyborem na ciepłe miesiące.

saway modne botki ażurowe saway stylowe botki ażurowe

Postaw na skórę naturalną

Ważnym atutem botków ażurowych jest ich oddychalność. To właśnie dlatego tak dobrze sprawdzają się w połączeniu z lekkimi, letnimi sukienkami.

Jednak nawet najbardziej wycięte, ażurowe botki nie spełnią swojej podstawowej funkcji, jeżeli nie będą zrobione z materiału oddychającego. Sztuczne tworzywa nie przepuszczają powietrza, przez co sprawiają, że noga się poci, co wpływa na nasz komfort fizyczny. Materiał, który nie oddycha, może także łatwo przyczynić się do odparzenia stóp. Wilgotne stopy są również bardziej podatne na obtarcia.

Ażurowe botki Jetta platyna Zamszowe botki Aida cappuccino

Ażurowe botki Jetta platyna | Zamszowe botki Aida cappuccino

Skóra włoska jako skóra naturalna z kolei jest materiałem oddychających. Poprawia to nasz komfort, a także minimalizuje ryzyko obtarć czy oparzeń. Buty skórzana także łatwiej rozchodzić, ponieważ skóra jest miękka i szybko dostosowuje się do kształtu stopy.

Dlatego tak ważne jest, aby botki ażurowe były uszyte z materiału oddychającego. Ponieważ nosimy je głównie w ciepłe dni, muszą one zapewnić nam nie tylko wygodę, ale także zadbać o zdrowie naszych nóg.

saway ażurowe botki

Jak nosić botki ażurowe?

Dzięki ażurowej skórze botki, choć często mocno zabudowane, sprawiają wrażenie lekkich. Łatwo więc łączą się ze zwiewnymi sukienkami, czy krótkimi spodenkami. Ale są również wiernym towarzyszem podczas okresu przejściowego, gdy na ramiona zarzucamy lekki płaszcz czy sweter oversize.

W zależności od modelu, botki ażurowe dobrze spisują się zarówno jako buty sportowe, jak i bardziej eleganckie. Tak jak w przypadku zamszowych ażurowych botków Hollis, obcas słupkowy całkowicie zmienia ich charakter na bardziej wyjściowy. Z kolei ażurowe botki Jetta swoją elegancję czerpią nie z obcasa, a z gładkiej platynowej skóry.

Zamszowe ażurowe botki Hollis cappuccino Ażurowe botki Westley cappuccino

Zamszowe ażurowe botki Hollis cappuccino | Ażurowe botki Westley cappuccino

Fanki bardziej sportowych stylizacji z pewnością zwrócą uwagę na ażurowe botki Lucia cappuccino posiadające wysoką cholewkę lub ażurowe botki Westley cappuccino, których cholewka z kolei jest niska i wycięta tuż przy kostce.

Uniwersalność botków sprawia, że warto mieć w szafie minimum jedną parę. Nie tylko będą nam służyć przez większą część roku, ale także z łatwością dopasują się do większości stylizacji.

Koniecznie sprawdź naszą kolekcję i wybierz swoje ulubione botki ażurowe!

Ażurowe botki Lucia cappuccino Szare ażurowe botki Lucia

Ażurowe botki Lucia cappuccino | Szare ażurowe botki Lucia

Zamszowe botki Leonora cappuccino https://www.saway.pl/botki/2897-zamszowe-botki-olinda-cappuccino.html

Zamszowe botki Leonora cappuccino | Zamszowe botki Olinda cappuccino

Komentarze

Zostaw komentarz